2. Madagaskar

22. srpna 2011 v 13:26 | © Redakce "Tvůj Blog" - Gabuldik
Nevím jestli někdo pojede o prázdninách na Madagaskar ale proč ne, že?
Madagaskar je pro mnohé z nás jen jako další z miliardy ostrůvků na světě, pro jiné zas jen jako film. Ve skutečnosti je to ale velký ostrov s rozmanitou faunou. Vždy mě tato země lákala tak jako Nový Zéland o kterém jsme si povídali v minulém díle.

Madagaskar a já
O Madagaskaru jsem se vlastně dozvěděla až při shlédnutí filmu Madagaskar 1. Přemýšlela jsem, jestli takoví ostrov opravdu existuje, a tak jsem si vzala glóbus a šmejdila po malích ostrůvcích. Věděla jsem že tam všechny ostrovy do puntíku nejsou, ale alespoň jsem měla tu snahu. Všechno velké jsem přehlížela, a až potom jsem beznadějně mrkla na ty velké. Málem jsem tomu neuvěřila. Madagaskar opravdu existuje, a je taaak velký! Nikdy by mě to nenapadlo, že takoví ostrov co vypadá ve filmu jako vcelku malí, je obrovský,dokonce větší nežli Německo,Polsko,ČR,SK atp. dohromady! Kdo by to řek, ale je to opravdu tak. K Madagaskaru(,Novému Zélandu,Austrálii,Indonézii a Africe) mám velký vztah, ikdyž jen na dálku. Chtěla bych tento nádherný kout země navštívit, ale nemám k tomu zatím možnost. Prozatím se rozplívám nad neodolatelnými Lemury a jinými zvířaty. Kdoví, třeba jednou budu v Madagaskaru bydlet. :D
Madagaskar a vy
Do komentářů mi můžete napsat jak jste se o Madagaskaru dozvěděli, jak na vás tento ostrov působí a co se vám na něm nejvíce líbí, a nelíbí. Za veškeré reakce budu ráda. :-)
O Madagaskaru všeobecně
Madagaskar je ostrovní stát v jižní Africe.Je to 4. největší ostrov na světě. Madagaskarská fauna a flóra nemá mnoho společného s Afrikou. Hlavním městem Madagaskaru je Antananarivo.Náboženství je tu domorodé,křesťanské a muslimské. Mluví se zde francouzsky a malgasky. Prezidentem je zde Andry Rajoelina.
Mapa státu Madagaskar
Fauna a Flóra
Flóra je na Madagaskaru různorodá díky různé nadmořské výšce. V nejvyšších horách jsou horské louky, níž tropické deštné pralesy,Místo původních opadavých lesů zde najdeme bambusové křoviny.Na jihozápadě kde je extra suché podnebí se nachází trnité buše a savany.
Lemur
Lemuri můžeme vidět volně JEDINĚ v Madagaskaru. Je jich spousty druhů. Jsou to býloravci, a velice dobře šplhají, asi jako každá opice(poloopice). :-D Na obrázku je Lemur catta. Asi nejrozšířenější a velice oblíbený druh. Mnoho lemurů jsou noční tvorové s červeně nebo žlutě svítícími očima. Navíc se v noci hlasitě ozývají strašidelnými, lidský nářek připomínajícími hlasy. Staří pověrčiví Římané nazývali duchy zemřelých "lemures", počátkem května pro ně na usmíření pořádali svátky. První Francouzi, kteří na Madagaskaru přistáli a uslyšeli naříkavé plačtivé hlasy, dali jejím původcům, lemurům, toto jméno, které pak konifikoval Linné.
Fosa
Ačkoliv váží jenom 7-12 kg, je na vrcholu potravního řetězce Madagaskaru. Ve dne i v noci loví lemury,ptáky nebo vybírá vejce z hnízd. Nepohrdne ani slepicemi, které krade domorodcům a ti ji pak kvůli tomu pronásledují. Přes den se ukrývá ve velkých dutinách stromů nebo v jeskyních. Obývá lesy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bzz. ^^ Bzz. ^^ | Web | 6. září 2011 v 15:34 | Reagovat

ahoj chtěla bych taky psát pokud bych ještě mohla tak napiš na blog.

2 Goro Goro | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 3:31 | Reagovat

very good:-)

3 CaseyVef CaseyVef | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:12 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama