Dolňácké slavnosti písní a tanců

2. července 2011 v 14:38 | Bětuška
V našem městě probíhají jednou za 3 roky slavnosti písní a tanců.
Jedná se hlavně o lidovou, folklórní záležitost, ale rozhodně stojí za to, dojet se podívat. Tento rok jsou slavnosti od 1.-3.7.

Včera byly na programu dětské folklórní soubory, kde jsem mimochodem vystupovala i já, následoval freestyle, Slovenský folklórní soubor Sĺuk a besedy u cimbálu do 2 do rána.
Dnes je výstava obrazů, krojů a dalších věcí na naší škole, košt vína, prohlídka kostela a jeho věže, mezinárodní košt vína, festival dechových hudeb, ženské pěvecké sbory, hlucká svatba, křest nové knihy Hluk a beseda u cimbálu s CM Babica. Na diskotéce Fénix bude DJ Vlasťa Macík a rádio Kiss Publikum. Na Euroclubu bude DJ Miguell až z Prahy.
Zítra je nejpestřejší program vůbec, neboli slavná Jízda králů! V 9 hodin ráno půjdou králové žádat o krále a povolení k Jízdě k panu starostovi a pak pojedou městem. Na škole bude opět probíhat výstava, mezinárodní košt vína a na pódiu u tvrze bude přehlídka nejlepších verbířů ze sedmi regionů Slovácka. Odpoledne v 13.30 bude slavnostní průvod městem s králem, jeho družinou a folklórními soubory. V 15.00 je hlavní pořad Dolňáckých slavností, kde vystoupí např. FS Cifra, FS Kunovjan a další.
Od soboty jsou v centru města stánky a probíhá zde 2. Festival řemesel a tradic na Ostrožsku.
Celý program i s časovým harmonogramem a další informace najdete zde - http://www.mestohluk.cz/

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama