1. Nový Zéland

23. července 2011 v 10:23 | © Redakce "Tvůj Blog" - Gabuldik
Jen tak na začátek bych chtěla říci, o co kráčí. Protože je léto, spousty z vás cestuje po světě, rozhodla jsem se udělat takoví projekt, že vám budu psát o různých zemích které mě uchvátili Faunou a Flórou, a vy se tam třeba právě chystáte, takže vám napíši co tam žije za zvířátka, jak tam vypadá příroda a tak. Přeci jen jsou ty prázdniny, takže proč na chvíli neutéci tématu domácích mazlíčků, a nezavítat do světa Divočiny?

PS: Omlouvám se že není Obrázek, ale nenapadá mě, co tam tak dát. :-D
Takže začínáme!

Nový Zéland je stát v jihozápadní části Tichého oceánu (Pacifiku). Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní, a spousta menších ostrůvků. Nejbližšího souseda Nového Zélandu, Austrálii, od něj dělí vzdálenost asi 2000 km. Jejich hlavním městem je Wellington, a mluví se tam Anglicky a Maorsky. Hlavou státu je královna Elizabeth II. Ale abychom si tu nepovídali jen o tom, jak Nový Zéland vypadá a jak se na něm žije, pojďme ke zvířatům a přírodě celkově, což je náš hlavní bod.
(Pro zvětšení kliknout)
Nový Zéland se v našem okruhu má opravdu čím chlubit! Příroda tu je krásná. Na Novém Zélandu je velice rozmanitá a velice jedinečná. Můžeme zde spatřit ojedinělé prastaré stromy v mnoha z přírodních parků, staré i několik tisíc let s obvodem kmene mnoha metrů, mnoho panenských prostředí,kde si člověk připadá,že před ním na místo kam vkročil,ještě nikdo nevkročil,mnoho zvláštních tvorů nežijících nikde jinde na světě! Pojďme si prohlédnout pár kousků z Novozélandské krajiny.
(Pro zvětšení kliknout)

A teď něco o Fauně-zvířata .
Zpočátku na ostrovech nežili žádní savci, až na dva druhy netopýrů. Noví osadníci vysadili krysy, králíky a psy, kteří v nedotčené přírodě napáchali nepředstavitelné škody.
!!!Na Novém Zélandu je přes 40 milionů ovcí!!!
Jeden z ojedinělých tvorů, žijících volně v přírodě a také symbol Nového Zélandu je pták Kivi - nelétavý pták, bez ocasu, téměř slepý, žijící v norách, který jako jediný pták dokáže svou potravu vyčichat. Samička Kiwi snáší vejce o 1/4 své vlastní váhy a je tak ptákem s nějvětším vejcem vůči své velikosti. Na vajíčkách sedí tři měsíce sameček, poté se líhnou malí ptáci. Kiwi je příbuzný dnes již vymřelého ptáka
Moa, nelétavého ptáka, velikého 3,7 metru, který byl Maory vyhuben.
Pták Kivi
Další Zajímavosti:
kivi má křídla, ale jsou velmi zakrnělá, kivi nemá duté kosti jako většina ptáků, ale jeho kosti obsahují morek (jako u savců) ,kivi má 13 letek (pera k létání)
Ovce
Ovce jsou rodem malých přežvýkavců. Původní areál jejich rozšíření je na severní polokouli, ale domestikovaný druh, ovce domácí, se díky člověku dostala i do Austrálie a Nového Zélandu.
Vymřelí Moa
Moa byli obří nelétaví ptáci, kteří žili na Novém Zélandu. Na rozdíl od ostatních běžců
neměli křídla. Patřili mezi býložravce. Přestože se předpokládá, že moa vyhynuli kolem roku 1500, podle některých spekulací mohlo několik jedinců rodu Megalepterixdidinus přežívat v odlehlých oblastech Nového Zélandu do 18. či dokonce do 19. století. Ze západu lovili ptáky moa také orli Haastovi (Harpagornis moorei) - před 700 lety vyhynulý největší druh orla na světě.


Possum
Můžeme říct, že právem mu náleží titul Nejneoblíbenější tvor Nového Zélandu. Ročně tyto vačice sežerou několik tun listí, a to většinou krásných a chráněných stromů Nového Zélandu, jako je kowhai, pokutukawa (vánoční strom), rata atd. Kbyby jim Novozélanďané odpustili tohle, určitě jim neodpustí, že si rádi smlsnou na vajíčkách chráněných ptáků.
Papoušek Kaka
Žije v lesích Nového Zélandu,je to vzácný pták. Je to příbuzný papoušku Kea. Jeho potravou je ovoce,bobule,semena,květy a bezobratlí.
Papoušek Kea
Nestor kea (Nestor notabilis), zvaný také jako horský papoušek, patří mezi nejinteligentnějsí zástupce ptačí říše. Obývá lesnaté horské oblasti Jižního ostrova Nového Zélandu. Drze napadne vaše auto ve snaze ozobat veškerou gumu kolem předního skla nebo ukrást co unese. Jinak mezi jeho potravu patří kořeny, zelené části rostlin, bobule,hmyz, malí ptáci a savci. Občas napadá i mladé nebo nemocné ovce, díky čemuž byl dlouho vybíjen člověkem. Od roku 1986 je přísně chráněn.

Tui zpěvný
Tui je zpěvný pták, jehož zpěv by jste si neměli nechat uniknout(kliknutí,vrčení,zvuk připomínající otevírání piva…). Tito ptáci jsou velice inteligentní, jako papoušci.

Slípka modrá Pukeko
Žijí většinou v blízkosti vody. Setkání s Pukekem vás na Novém Zélandě zřejmě nemine.

Když už to máš přečtené, můžeš si udělat menší testík o Névém Zélandě a jeho hlavních informací. Tady: http://testy.nanic.cz/testy/australie-a-oceanie/novy-zeland-vis-o-nem-zaklad/

Chtěla bych se vám taky omluvit za neupravené obrázky, a ne moc povedená prezentace. Dělala jsem na tom celkem dost dlouho, ale připravovala jsem si to ve Microsoft Wordu, a když jsem to sem dala, nefungovalo to, a text byl taky divný. Tak s za to omlouvám. Příští prezentace o zvířatech ještě nevím kde bude, takže o tom popřemýšlím a pomalu budu už připravovat prezentaci ale hned na blogu. :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danka Danka | Web | 24. července 2011 v 13:54 | Reagovat

ahoj mas velmi pekny blog :)prossim bola by si taka mila a zahlasovala by si na tejto stranke v ankete ktora je pod obrazkami za mna (Daniela Solčániová) :)?
vopred velmi pekne dakujem :)

http://rbdslovakiaradio.blog.cz/1107/navrhni-logo-nasmu-radiu-ukazky-anketa

2 Joy Joy | Web | 24. července 2011 v 17:17 | Reagovat

Ja sa na Nový Zéland asi nedostanem, ale všetky tie zvieratká sú zaujímavé. najviac sa mi páči Tui zpěvný. Je krásne modro čierny. :-)

3 SergiooL SergiooL | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:31 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

4 ZdenekQ ZdenekQ | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:04 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na magazin.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

5 MarcoG MarcoG | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:28 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

6 ClarkBibre ClarkBibre | E-mail | Web | 11. září 2017 v 14:50 | Reagovat

what diet pills work best  <a href=https://faustan.page4.me/>faustan 5 kaufen</a>  where can i buy a samsung galaxy tablet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama